A Nemira-hegység leglátogatottabb területe Slănic-Moldova üdülőhely/város, számos szénsavas, lúgos, kénes ásványvízforrással. Az üdülőhelyen kívül a hegységben találhatóak a rezervátumok is: A Tinovul Kicsi Romlásmező botanikai rezervátum, a Tinovul Apa Roșie botanikai rezervátum, a Tinovul Apa Lina-Honcsok botanikai rezervátum, az Izvorul Alb erdőrezervátum, A Bălătău-tó faunális rezervátuma (egykori természetes gátas tó), Tuful de la Valea Uzului geológiai rezervátum, Tuful de la Falcău geológiai rezervátum, Dofteana juharrezervátum. További látnivalók, amelyeket érdemes megnézni: a Vf. Nemira Mare terület Balta Mare és Mică a Nemirei, Slănic vízesés (Slănic-Moldova üdülőhely közelében), Caraslău vízesés (Cheile Oituzului közelében).
A Nemira-hegységet északról a Csíki-hegység határolja az Uzului-völgyön keresztül; keletről a Berzunți-hegység határolja a Trotuș-folyón keresztül; délről a Vrancei-hegység határolja az Oituz-völgyön, az Oituz-hágón és a Fekete-folyó mélyedésének északi részén keresztül; nyugatról a Bodoc-hegység határolja a Casin-patakon keresztül, valamint a Csíki-hegység határolja a Casin-völgyön és a Margareta-völgyön keresztül.
A hegység geológiája tükröződik a domborzatban: a belső és a külső hegyláncok palaövén a domborzat kupolaszerű, alacsonyabb magasságokkal; egy íves horhoson (szinklinálison) pedig a főgerinc legmagasabb magasságokkal rendelkező területe alakult ki: Vf. Nemira Mare 1649 m, Vf. Șandru Mare 1640 m, Vf. Nemira Mică 1627 m, Vf. Crucii 1614 m, Vf. Șandru Mic 1579 m.